image
Drobečková navigace

Úvod > Produkty > Dřevěné fasády

 

 

Dřevěné fasády

Naše společnost se dlouhá léta věnuje dodávce a montáži dřevěných fasád. Tyto dodávky jsme pojali komplexně od zhotovení tepelných izolací, vyřešení "tepelných mostů", návrhu vhodných difuzních fólií a systému zavěšení pomocí SPIDI kotev, vyřešení detailů ostění, nadpraží, atyky až po finální dřevěné obklady. Dřevěný fasádní obklad se navrhuje buď otevřený s mezerou mezi prkny, nebo celoplošně uzavřený s odvětrávací mezerou pod dřevěným obkladem fasády- palubky pero/drážka. Obložení fasády dřevem vyžaduje značnou zkušenost a přehled o vlastnostech dřevin a finálních nátěrů.

Dřevěná fasáda ze smrku

Smrk je nejlevnější materiál ovšem s nejmenší životností. Je nutné dřevěnou fasádu opatřit kvalitním nátěrem a pravidelně nátěr obnovovat.

fasáda ze smrku severského

Dřevěná fasáda ze slezského modřínu

Slezský (evropský) modřín je kvalitní dřevina s odstínem do červena a poměrně velkým množstvím suků. Také vyžaduje kvalitní ochranný nátěr.

Slezský modřín

Dřevěná fasáda ze sibiřského modřínu

Sibiřský modřín je kvalitní dřevina s málo suky a jednolitou světlou barvou. Roste pomalu, má hustá léta a vysokou životnost. Nemusí se ošetřovat nátěry a nechat přirozeně zešednout.

Sibiřský modřín

Dřevěná fasáda z Thermowoodu

Jde o speciální tepelnou úpravu severské borovice. Dřevo tím získá speciální vlastnosti, při kterých je stabilní a nepodléhá hnilobě. Může se také nechat bez nátěru přírodně zešednout.

Thermo borovice

Dřevěná fasáda z cedru

Jedná se o nejvyšší kvalitu materiálu s velikou životností, nevyžadující nátěr. Cedr se dodává sukatý, nebo bezsuký, má široký spektrum barevných odstínů, a vzhledem k ceně je poměrně málo používaný.

Cedr

Fasáda z exotických dřevin

Je několik druhů vhodných dřevin, jako třeba Teak, Meranti, atd., ale jsou poměrně v našich klimatických podmínkách málo používané..

Meranti

 

 

Realizace Kontakt: Pavel Vondra, 602 411 167